Šalčiu džiovinti augintinių „skanukai“

Dažnai norisi savo augintinius pamaloninti ar paskaninti gardžiais kąsneliais. Tiek šuniukų, tiek kačiukų negalime vaišinti šokoladu, tačiau galime pradžiuginti jiems tinkamais skanėstais. Turėdami „Harvest Right“ džiovintuvą galėsite lepinti savo augintinius sveikais, priedų neturinčiais, naminiais skanukais, kokių jie ir nusipelno. Be to, namuose šalčiu džiovintas maistas yra pigesnis nei pirktas parduotuvėje. Pasiūlysime keletą pavyzdžių, ką galėtumėte paruošti savo keturkojams draugams su savuoju „Harvest Right“ liofilizatoriumi:

VIŠTIENOS, KALAKUTIENOS IR JAUTIENOS KUBELIAI

Namie galite pasigaminti sveikus ir saugius skanėstus iš savo virtuvės likučių. Šunys mėgsta tiek vištieną, tiek kalakutieną, o ypač jei ją pateiksite traškiais, intensyvaus skonio ir kvapo kubeliais. Jei jūsų šuns svoris šiek tiek per didelis, vištienos ar kalakutienos kubeliai yra tinkamas, nedidelio kaloringumo pasirinkimas. Jautiena yra šiek tiek kaloringesnė, tad šalčiu džiovinti jautienos kubeliai tinkamesni po fizinio krūvio. Norėdami pasigaminti vištienos, kalakutienos ar jautienos kubelius, supjaustykite likusią mėsą 2m kubeliais (arba mažesniais, jei turite mažą šuniuką). Sudėkite į padėklus vienu sluoksniu ir pradėkite džiovinimo šalčiu procesą. Pasigamintus skanukus laikykite sandariame maišelyje arba užsukamame stikliniame inde. Ir jį prieš vartojimą nebūtina mirkyti. Šuniukai visai mėgsta jų traškumą.

KEPENĖLIŲ KUBELIAI

Gal lankote šunų paklusnumo treniruotes ar treniruojate darbinį šunį? Tuomet šalčiu džiovintų kepenėlių kubeliai akimirksniu taps jūsų geriausiais pagalbininkais. Šunys tiesiog dievina kepenų tiek skonį, tiek kvapą ir padarys viską, kad tik gautų nors kąsnelį. Pasikalbėkite su vietiniu mėsininku, galbūt pavyks gauti mėsos atraižų ar likučių už neblogą kainą, o gal ir nemokamai. Džiovinti šalčiu galite tiek šviežias, tiek virtas ar keptas kepenėles. Tai jūsų pasirinkimas.

DARŽOVĖS

Galbūt jūsų plaukuotam draugui būtų neprošal numesti svorio? Šunims paprastai patinka bet kokios rūšies moliūgas. Jis yra mažai koloringas. Tad tokiais šalčiu džiovintais skaniukais galėsite lepinti savo keturkojus kiek tik norėsite. Moliūgas taip pat tinka esant pilvuko skausmams. Taip pat padeda vyresniems šunims kenčiantiems nuo virškinimo sutrikimų. Jei jūsų draugas nėra didelis daržovių gerbėjas, pamėginkite šalčiu džiovintus daržovių kubelius su trupučiu maistinių mielių. Nes jų skonis primena sūrį. Gyvūneliams paprastai tai patinka.

TUNO AR LAŠIŠOS KĄSNELIAI

Jūsų katė labai išranki maistui? Kiek žinome, dar nė viena katė neatsisakė džiovinto šalčiu tuno ar lašišos gabalėlių. Lašišą užteks supjaustyti nedideliais gabalėliais. O konservuotą tuną išpilkite ant padėklo (su visomis sultimis). Pasibaigus procesui tiesiog sulaužykite šalčiu džiovintą tuną kąsnio dydžio gabalėliais. Laikykite sandariame inde.

PILNAVERTIS ĖDALAS

Kai pamėginsite gaminti savo augintinio skanėstus, suprasite, kad tai visai nesudėtinga. Jūs taip pat galite gaminti visą gyvūnėlio ėdalą.

PRIVALUMAI:

  • Žinosite, kad maiste nėra kenksmingų cheminių priedų,
  • Vertinga maistinė sudėtis,
  • Mažesnės išlaidos (galite panaudoti maisto likučius),
  • Galėsite atsižvelgti į savo gyvūno alergijas,
  • Paprasta kaupti ėdalo atsargas,
  • Šuns ar katės žvilgnis, kai jie galvos jog gauna tikrą žmonių maistą pietums.

Jei ruošiatės gaminti savo augintinio ėdalą patys, nepamirškite, kad turite subalasuoti maisto medžiagų ir mikoelementų kiekį. Internete rasite daugybę informacijos. Vienas šaltinių: Dr.Pitcairn „Pilnas vadovas į naturalią šunų ir kačių sveikatą“.

Palik komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.