Dažnai Užduodami Klausimai (DUK)

Kaip šalčio džiovintuvai veikia?

Visas procesas yra automatizuotas.

  1. Žalias ar pagamintas maistas įdedamas į šalčio džiovintuvą, kur jis užšaldomas iki -34˚C -> -45˚
  2. Užšaldžius, maisto skyriuje sukuriamas vakuumas.
  3. Maistui laipsniškai atšylant, vanduo virsta garais ir išgaruoja iš maisto (sublimacija).
  4. Kai maistas sausas, šalčio džiovintuvas praneša, kad procesas baigtas ir pradeda pypsėti.
  5. Tuomet galite išimti šalčiu sudžiovintą maisą ir supakuoti į orui ir drėgmei nelaidžius indus ar maišelius (rekomenduojami Mylar maišeliai 7 mil storio ar stikliniai indai). Tai užtikrins maisto šviežumą.
  6. Vos tik sudrėkinsite vandeniu, maistas atgaus savo pradinį skonį, kvapą, tekstūrą ir išvaizdą. Nors galite skanauti liofilizuotus produktus ir neatidrėkintus.

Kuris šalčio džiovintuvas man reikalingiausias?

Mažas šalčio džiovintuvas.

Vienos partijos dydis yra apie 4L ir nuo 1,8kg iki 2,7kg šviežio maisto.

Per metus vienas mažas šalčio džiovintuvas gali sudžiovinti šalčiu apie 200 partijų. 757L liofilizuoto arba 90-400kg šviežio maisto.

Vidutinis šalčio džiovintuvas.

Vienos partijos dydis yra apie 8L ir nuo 3kg iki 4,5kg šviežio maisto.

Per metus vienas vidutinis šalčio džiovintuvas gali sudžiovinti šalčiu apie 200 partijų. 1514L liofilizuoto arba 680kg šviežio maisto.

Didelis šalčio džiovintuvas.

Vienos partijos dydis yra apie 13L ir nuo 5,4kg iki 7,3kg šviežio maisto.

Per metus vienas didelis šalčio džiovintuvas gali sudžiovinti šalčiu apie 200 partijų. 2640L liofilizuoto arba 1130kg šviežio maisto.

Kokia paprastai yra vienos partijos džiovinimo šalčiu trukmė?

Tai paprastai užtrunka nuo 20 iki 40 valandų. Ciklo trukmę įtakoja maisto tipas ir kiekis. Tokie produktai, kaip mėsa, pupelės ar kukurūzai išdžiovinami greitai. Tačiau tokiems kaip moliūgas, arbūzas reikia daugiau laiko. Gabalėlių dydis taip pat lemia ciklo trukmę.

Svarbiausia, kad mašina pajaus, kuomet maistas yra paruoštas (nuskambės perspėjantis signalas), taigi nereikės spėlioti, kada reikia stabdyti procesą.

Ar galima prieš dedant produktus į liofilizatorių juos pašaldyti savo šaldytuvo kameroje?

Taip! Tai puiki mintis talpinti šaldytus produktus į jūsų liofilizatorių. Jūsų mašina juos atpažins ir šaldys toliau, iki -40˚C. Be to tai sutrumpins visą vienos partijos šaldymo ir džiovinimo ciklo laiką.

 

Koks maistas gali būti džiovinamas šalčiu?

Iš esmės beveik visas maistas gali būti liofilizuojamas. Tiek įvairūs vaisiai, tiek daržovės, tiek mėsa po šios procedūros išlaiko puikias savo skonio savybes. Džiovinimas šalčiu puikiai tinka pomidorams, obuoliams, bananams, braškėms, persikams, žaliosioms pupelėms, paprikoms, svogūnams, špinatams, krevetėms, kiaulienai, jautienai, kalakutienai ir net ledams. Šalčiu gali būti džiovinami ir pagaminti įvairūs mėsos patiekalai. Ši procedūra puikiausiai tinka ir lazanijai, ryžių patiekalams, makaronams su sūriu, čili ar jautienos troškiniui, vištienos patiekalams, plėšytai kiaulienai, krevečių ar omaro patiekalams, makaronų padažams ar kiaušinienei. Esperimentuokite!