LIOFILIZUOTAS MAISTAS KOSMOSE

Greičiausiai pirmas dalykas, apie kurį paprastas žmogus pagalvoja, paminėjus liofilizuotą maistą, yra astronautų ledai.

freeze dried Neapolitan ice cream Nors labai tikėtina, kad liofilizuoti ledai iš tikrųjų niekada nepateko į kosmosą, NASA plačiai naudoja liofilizavimo procesą, kad gamintų kosmoso misijų patiekalus. Pirmąjį patiekalą, kurį kada nors valgė Mėnulio misijos atstovai Neilas Armstrongas ir Buzzas Aldrinas, sudarė liofilizuota šoninė ir persikai. Tiesą sakant, kiekviena NASA kada nors pradėta misija gabeno šiek tiek liofilizuoto maisto.

Liofilizuotas maistas puikiai tinka kosmoso erdvėje, nes yra lengvas, atsparus gedimui, maistingas, lengvai paruošiamas ir turintis daug skonio. Beveik visus maisto produktus galima liofilizuoti, todėl astronautai gali rinktis iš daugybės maisto produktų. Jie valgo ne paslaptingus, maisto net neprimenančius dalykus, o įvairius Žemėje paruoštus patiekalus. Įpylus šiek tiek karšto vandens jie vos gali patikėti, kad iš tikrųjų yra šimtus kilometrų virš Žemės, o ne savo virtuvėje.

Packaged Astronaut food on a tray with eating utensilsAstronautai valgo iš padėklų. Jie naudoja įprastus indus – peilius, šakutes ir šaukštus. Vienintelis neįprastas valgymo įrankis, esantis ant padėklo, yra žirklės, naudojamos liofilizuoto maisto pakuotėms perpjauti. Astronautai praneša, kad valgymo kosmose procesas veikia gerai. Maistas yra atpažįstamas, patrauklus, pilnas maistingų medžiagų ir skonio.

Žinoma, jums nereikia kilti į kosmosą, kad patirtumėte tokius pat pojūčius valgant, kokius patiria astronautai. Galite liofilizuoti savo mėgstamus patiekalus, maisto likučius ir sodo produktus namuose naudodami Harvest Right liofilizatorius.

hands holding fresh picked food, jars of freeze dried food, a freeze dryer, food on trays

Palik komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *