LIOFILIZATORIUS – UŽIMTOS MAMOS PAGALBININKAS

Užsiėmusi trijų vaikų mama Brigita tikrai žino, kaip taupant savo laiką už prieinamą kainą pamaitinti savo šeimą. Greitasis maistas toks, kaip aliejuje kepti vištienos kepsneliai su bulvytėmis tikrai neatitinka sveikos mitybos principų. Tad turbūt dažna šeima susiduria su sunkumais, kai reikia suderinti finansines galimybes, sveikos mitybos principus ir laiką, ypač šiuolaikiniame aktyviame pasaulyje. Būtent dėl šios priežasties Brigita įsigijo Harvest Right šalčio džiovintuvą.

Freeze dryer

Anksčiau buvo galima įsigyti tik didelius ir brangius šalčio džiovintuvus, kurie užimdavo labai daug vietos, naudojo daug elektros energijos ir tiesiog netiko eilinės šeimos maisto produktų ir patiekalų džiovinimui.

Šalčiu džiovintas maistas turi ilgą galiojimo laiką (net iki 15-25m.), be to išsaugo savo mitybinę vertę, spalvą ir skonį.

„Mes ieškojome sveikos greitojo maisto alternatyvos ir radome. Įsigiję Harvest Right liofilizatorių, galime daug lengviau paruošti sveikų ir „greitų“ užkandžių vaikams. Jų aišku galima nusipirkti parduotuvėje. Tačiau šalčiu džiovinti produktai parduotuvėje labai brangūs ir ne visada gali būti tikras dėl jų kokybės. Be to ir pasirinkimo įvairovė ribota.“

Freeze dried fruit and smoothie

Žinoma Brigitos namuose šalčiu džiovinti produktai ilgam neužsilaiko, nes jos šeima jais mėgaujasi kiekvieną dieną. Vieni mėgstamiausių – tai naminis spageti padažas, salsa ir mėsos troškinys su bulvių koše. Grįžus po darbo, 5 minutės ir vakarienė garuoja ant stalo. Paimamas patiekalas iš lentynos, užpilamas vandeniu ir pašildomas. Skonis – tarsi ką tik pagaminto.

Šalčiu džiovintas maistas pasitarnauja ir ištikus nenumatytam atvejui. „Vieną tingų sekmadienį pastebėjome, kad nebeturime kiaušinių“, – pasakojo Brigita. Nusileidome į rūsį, išsitraukėme pakuotę liofilizuotų kiaušinių ir sūrio maišelį (beje, šalčiu džiovintas sūris irgi puikus). Ir pusryčiai buvo išgelbėti.

a plate of scrambled eggs and a tray of freeze dried scrambled eggs

Kiaušiniai ir sūris nėra vieninteliai produktai, kuriuos lengva liofilizuoti. Tam puikiai tinka ir troškiniai, plėšoma kiauliena, kepta grilyje, vištiena ar steikai. Juos galėsite suvalgyti po savaitės ar kelių metų. Net desertai, tokie kaip ledai, jogurtas ar pudingas, puikiausiai liofilizuojami. O apie daržoves bei vaisius net nekalbu – šeima jais gali mėgautis ištisus metus. Daugiau jokių išmestų šviežių obuolių ar nesuvalgytų pomidorų, kai nėra laiko jų konservuoti.

„Prieš nusipirkdami šalčio džiovintuvą, išmesdavome nemažai maisto. Dabar galime sau leisti turėti didesnį sodą, apie kurį svajojome, ir mėgautis sveikais savo užaugintais užkandžiaus ištisus metus.“

Brigita taip pat turi vieną paslaptį, kai jai pavyksta priversti savo šeima maitintis sveikiau. Ji daržoves, kurių vaikai paprastai nemėgsta ir nevalgo, sudžiovina šalčiu. Tada sutrina jas iki miltelių. O tada jau gali lengvai jų įberti į gaminamus patiekalus (pvz. spagečių padažą ar troškinį) ir papildyti juos vitaminais bei biologiškai aktyviomis maistinėmis medžiagomis, nepakeičiant jų išvaizdos ar skonio.

Freeze dried and powdered spinach, kale, and squash

Taigi su Harvest Right šalčio džiovintuvu bet kurios užimtos šeimos mitybos planas gali būti sveikesnis, neišleidžiant papildomai pinigų. Kartais net sutaupant, nes neišmesite nesuvalgytų produktų.

Palik komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *